Breaking news

Кулеба пообіцяв “задавити” Росію в Гаазі

У Гаазі почався другий раунд дебатів між Україною та Росією щодо незаконного захоплення у 2018 році в Керченській протоці трьох українських суден.

Українська сторона на суді вщент розбила російські маніпуляції, довівши, що у Кремлі послідовно намагаються уникати відповідальності за скоєне, повідомили на сторінці МЗС України у Facebook.

Позицію України в Арбітражному Суді в Гаазі захищала професійна юридична команда Міністерства закордонних справ. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба пообіцяв країні-агресору гідну відповідь.

“Коли росіяни таранили “Яни Капу”, вони реготали та кричали “Дави його!” Ми теж уміємо давити. Тільки не залізним бортом корабля. Ми давимо залізною логікою юридичних аргументів. І ми задавимо російських злочинців. Красиво та згідно з міжнародним правом”, зазначив міністр.

Для цього Україна застосовує три довгострокові інструменти для притягнення Росії до юридичної відповідальності: “холодний юридичний розрахунок, залізні правові аргументи та послідовну, систематичну роботу згідно зі Стратегією зовнішньополітичної діяльності України, за словами Кулеби.

Окрім цього, очільник МЗС звернув увагу, що перемога України у справі щодо захоплення кораблів та взяття в полон наших моряків важлива для світу загалом. Адже буде сигналом для міжнародної спільноти та окремих держав того, що не можна порушувати правила.