Breaking news

Кулеба назвав умови для вакцинування іноземних дипломатів

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що в Україні будуть вакцинувати від коронавірусу іноземних дипломатів, однак це залежить від деяких умов.

За його словами, іноземних дипломатів в Україні будуть вакцинувати за принципом взаємності. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Україна буде вакцинувати іноземних дипломатів в Україні на основі принципу взаємності щодо наших дипломатів за кордоном. Тобто якщо в країні Х вакцинували наших дипломатів, то ми вакцинували їх дипломатів”, – пояснив Кулеба.

За його словами, це нормальна міжнародна практика.

Він також підтвердив інформацію про те, що деякі країни, в яких є надлишок своїх вакцин, постачають їх в інші країни для вакцинації своїх громадян. Наприклад, Китай пригнав літаком багаж вакцин конкретно для того, щоб вакцинувати своїх дипломатів і громадян, які живуть в Україні.

Вакцинація в Україні є однією з найповільніших у Європі. Держава підписала контракти на 32 млн доз вакцини. Поки що надійшло менше мільйона доз від AstraZeneca і китайського виробника Sinovac Biotech. В Україну також привезли 117 тис. доз вакцин Pfizer за системою СOVAX.

Поставка AstraZeneca індійського виробництва затримується, оскільки кількість випадків хвороби стрімко зростає в Індії.