Breaking news

Кучма пішов з посади

Рік тому, 28 липня 2020 року, другий президент Леонід Кучма пішов з посади очільника української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Тоді президент Володимир Зеленський подякував йому за роботу, повідомляв сайт глави держави.

“Робота Леоніда Кучми в Мінському процесі була надзвичайно важливою та водночас складною”, – сказано.

Через два дні перший президент Леонід Кравчук погодився очолити українську делегацію в ТКГ.

Леоніда Кучму уповноважив представляти Україну у Тристоронній контактній групі п’ятий президента Петро Порошенко у 2014 році.

Через чотири роки Кучма заявив журналістам:

“До ста поїздок до Мінська. А кожна зустріч за закритими дверима. І коли ти знаєш, що руху серйозного не буде, коли ти приїжджаєш і знаєш, що інша сторона приїжджає із заздалегідь підготовленими відповідями. Коли я приїжджаю додому, я дві доби відходжу від цих зустрічей, а там перед кожною зустріччю обов’язково пігулку заспокійливу під язик. Там занадто важкі розмови”.

У травні 2019 року Зеленський затвердив склад делегації України для участі в ТКГ. Її очолив Кучма. Першим заступником став віце-прем’єр-міністр міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Військова агресія РФ проти України триває восьмий рік. 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія захопила райони Донецької та Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації.