Breaking news

Кремль в істериці. Грузія вступає в НАТО!..

Здається, Кремль не на жарт образився на НАТО та перспективи відносин Північноатлантичного блоку з Грузією та Україною, що аж вирішив створити щось на зразок “пояса невинності”.

Директор департаменту загальноєвропейського співробітництва Російського Міністерства закордонних справ Андрій Келін так і сказав: “Нам доведеться побудувати оборонний пояс поблизу Сочі”. Андрій Келін ще добавив – «навіть не дивлячись на колосальні витрати».

Здається, це перший випадок, коли високопоставлений російський дипломат сказав про “план Б” на випадок, якщо НАТО візьме участь у інтеграції Грузії. Скоріш за все, він мав на увазі, що, будучи своєрідним буфером окупованій Росією, Абхазії надій вже не залишиться. Як би не доречно нагадувати, але Сочі- зовсім не «російське» місто. В різні періоди історії Грузії ця місцевість знаходилася в межах грузинських царств, топоніміка мікрорайонів міста – грузинська. “Колись там жили адигейські народи, до яких Російська імперія відносилася як до туземців, знищуючи їх та виселяючи за кордони свого краю”, – пише Олег Панфілов.

Зараз Сочі – улюблене місце відпочинку Путіна і російської еліти. І якщо російський дипломат і каже про створення якогось «пояса безпеки», то відноситься це скоріше до безпеки Путіна, ніж до жителів цієї частини Краснодарського краю, які пережили за останні роки будівництво і руйнування олімпійських об’єктів, авіакатастрофи та бандитські розбірки. Відстань від прикордонної з Абхазією річки Псоу до Сочі всього 35 кілометрів.

НАТО вже багато раз заявляло, що вважає Абхазію частиною Грузії, вимагаючи виведення російських військ з окупованої території. При більшій інтеграції Грузії в структури НАТО, Абхазія ніколи не буде обділена увагою, тим більше, після заяви Генерального секретаря НАТО Йєнса Столтенберга про те, що тимчасова окупація 20 відсотків території Грузії не є перешкодою для її вступу до північноатлантичного альянсу. У липні цього року під час візиту в Тбілісі Столтенберг заявив, що НАТО «повністю підтримує» євроатлантичні устремління Тбілісі, а «Грузія стане членом НАТО».

Джерело