Breaking news

“Краще перемовини, ніж війна. Загрози для України зараз найбільші з 2014 року” – Фесенко

Не має сенсу в зустрічі президентів РФ і України Володимира Путіна та Володимира Зеленського, якщо не говоритимуть про Донбас.Ризики і загрози для України зараз найбільші з 2014 року. Знайти компроміс відразу неможливо. Про це сказав у коментарі Gazeta.ua політолог Володимир Фесенко.

“Від Зеленського був публічний заклик про необхідність такої зустріч в зоні конфлікту на Донбасі. Путін був змушений відповісти. Ініціатива зустрічі надходила з української сторони. Її сенс в деескалації на Донбасі та на наших кордонах. Ось ключові причини. Путін тактично і пропагандистськи хоче використати цю зустріч як спосіб примусити Україну до прямих переговорів із сепаратистами. Саме тому каже, що не буде обговорювати Донбас. Але неможливо не обговорювати Донбас на зустрічі керівників Росії та України. Є реальна проблема. Ескалація військової сили на наших кордонах. Є проблема блокування акваторії Азовського моря, Керченської протоки і частини акваторії Чорного моря. Ніякого зрушення в двосторонніх стосунках не буде, поки стрілятимуть на Донбасі. Неминуче доведеться це обговорювати. Не бачу сенсу в цій зустрічі, якщо там не будуть говорити про Донбас”, – переконаний.

Зустріч Путіна і Зеленського потрібна не лише Україні, але й Заходу. Всі країни зацікавлені в деескалації, вважає Володимир Фесенко.

“Ця зустріч потрібна всім, бо є елементом та інструментом деескалації.Путін концентрацією військ налякав Європу. Всі провідні західні лідери: від Байдена до Макрона, керівники Євросоюзу, навіть НАТО були змушені останній місяць займатися переконанням Путіна. Всі зацікавлені уникнути війни. Як частина цього процесу, має бути і зустріч Президента США з російським. І переговориПутіна із Зеленським. Треба нейтралізувати потенційну кризу, яка виникла на наших кордонах. В цьому є величезна потреба. Краще перемовини, ніж війна. Ризики і загрози для України зараз найбільші з 2014 року”.

В України та Росії діаметрально протилежні інтереси і позиції. Тому знайти з першої спроби компроміси не вдасться, каже політолог.

“Це скоріше питання тактики. Американці не домовляться з Путіним про Україну без нас. Це мало вірогідно. Якщо про це не домовилися Путін з Трампом. Враховуючи позицію Байдена, навряд чи це можливо і зараз. Вони будуть обговорювати інші питання. Про Україну будуть домовлятися опосередковано. Аби не було військової напруги в Чорному морі. Для нас це не принципово. Можемо зустрітися і до, і після їхньої зустрічі. Не варто очікувати прориву в цих переговорах, зокрема і по Донбасу. Максимум, що треба зробити домовитися про деескалацію і припиненні вогню на Донбасі”.

Президент України Володимир Зеленський запропонував президенту РФ Володимиру Путіну країну, у якій вони можуть провести зустріч.

Переговори можуть пройти у Ватикані, заявив Зеленський в інтерв’ю газеті la Repubblica.

Володимир Зеленський запропонував Путіну зустрітися в зоні конфлікту на Донбасі. Однак він запросив Зеленського до Москви.

Президент України заявив, що спочатку говоритиме про завершення війни на Донбасі й відведення російських військ, а вже потім про відновлення відносин.