Breaking news

Космічні фото: показали, як виглядатиме “Літаюча тарілка” після реконструкції

Будівлю Літаючої тарілки у Києві реконструюють у 4 етапи. На неї планують витратити 836 020$ тис.

Проєкт реконструкції “Тарілка” презентувала спільнота SaveKyivModernism. Його розробили архітектор Віталій Молочко та автор будівлі Флоріан Юр’єв, повідомив The Village.

Першим кроком стане “очищення від візуального шуму”. Демонтувати усі вивіски, рекламні бігборди, об’єкти й стихійні паркування автори не зможуть. Натомість хочуть створити довкола чистий простір, зберігши паспорт фасаду колір, фактуру та текстуру.

Наступним кроком стане розширення призначення будівлі. Для цього використають зонування і допоміжні приміщення. Створять концертний майданчик на 350 осіб. Юр’єв розробив крісла зі звукопоглинальної тканини та люстри, які розщеплюють звукові хвилі.

Планують розробити сценічне освітлення зі світлодіодними панелями й панорамним екраном. Це має вивести концертний майданчик на світовий рівень.

Інтер’єр намагатимуться максимально відновити. Штукатурка на стінах і колонах, керамічна плитка на сходових блоках має залишитися. А нові елементи органічно адаптують під історичний стиль будівлі. Останнім кроком реконструкції стане екстер’єр розширять сходові блоки, створять зони очікування, облаштують пандуси.

17 серпня остаточно поставили крапку в конфлікті, що тягнувся з 2008 року. Скандальну будівлю на вул. Гончара 17-23 демонтують. Будівництво там припинили ще 2016 року.