Breaking news

Конституційний суд визнав неконституційними деякі положення закону про НАБУ

Велика палата Конституційного суду України розглянула подання 50 народних депутатів та визнала неконституційними окремі положення закону “Про Національне антикорупційне бюро України”.

Визнали такими, що не відповідають Конституції положення щодо наділення президента України повноваженнями утворювати НАБУ, призначати на посаду та звільняти з посади директора, визначати 3 осіб до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади глави відомства,визначати одного члена комісії зовнішнього контролю для проведення аудиту ефективності діяльності НАБУ, повідомляють у КСУ.

Верховна Рада має невідкладно привести положення законодавства у відповідність до цього рішення.

Положення втрачають чинність через 3 місяці з дня ухвалення рішення 16 вересня.

Артем Ситник є першим і єдиним директором НАБУ. Орган створили 2015-го на вимогу Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для запровадження безвізу з Євросоюзом.

Конституційний суд визнав неконституційним призначення Ситника главою НАБУ. Орган заявив, що експрезидент Петро Порошенко перевищив свої повноваження, видаючи указ про призначення директора.

Президент Володимир Зеленський, після свого обрання на посаду глави держави, намагався звільнити Ситника, але його не підтримала Рада.

Наразі чинний директор НАБУ продовжує працювати, адже рішення КС не означає його автоматичного звільнення. Представник президента у конституційному суді Федір Веніславський вважає, що з юридичного погляду Ситник більше не може виконувати повноваження глави бюро, оскільки указ про його призначення втратив чинність.