Breaking news

Конгрес регіональних влад: експерт пояснив задум Банкової

Конгресом регіональних влад, який анонсували в Офісі президента Зеленського, намагаються усунути з політичної арени мера Києва Кличка. Про це Gazeta.ua сказав голова Комітету виборців Олексій Кошель.

“Офіс президента воює з Кличком, намагається усунути його з політичної арени. Той є керівником Асоціації міст України. Конгресом хочуть цю організацію відтінити”, – каже експерт.

Створення Конгресу технологія “надування щік”, підміняти реальну роботу, говорить Кошель.

“Скільки б не створювали подібні органи при президентах, вони не були ефективними. Попередники проводили помпезні зібрання, великі круглі столи. Цей Конгрес нічим не відрізнятиметься. Знімуть красивий відеоряд”, – каже голова Комітету виборців.

“З одного боку очільники місцевих громад можуть демонструвати, що мовляв через залучення до цієї структури вони перебуватимуть на більш короткому контакті з Офісом президента. Але Зеленського вже настільки ізолювали, що навіть народні депутати не можуть потрапити в ОП”, – зауважив Кошель.

Місцева влада чекає від центральної чіткого бачення у завершенні реформи децентралізації, додає експерт.

Минулого вівторка заступник керівника Офіса президента Кирило Тимошенко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив про створення Конгресу регіональних влад. Туди входитимуть президент, міністри, голови облдержадміністрацій, голови ОТГ, розповів він. В ОП буде постійний офіс Конгресу. “І це буде не “порожній” орган”, – заявив Тимошенко.