Breaking news

Комунальники столиці “заробили” 5 млн грн на розчищенні струмка

Столична прокуратура провела обшуки на комунальному підприємстві “Плесо” через підозру в розтраті 5 млн грн на розчищенні струмка.

Ідеться про струмок Вершинка в Солом’янському районі столиці, повідомила Київська міська прокуратура.

“За результатами проведення публічних торгів компанія-переможець взяла на себе обов’язок розчистити струмок. Роботи нібито проводилися з 2 грудня 2020-го по 1 січня 2021 року та коштували місцевому бюджету майже 5 мільйонів гривень, які сплачені підрядній організації у повному обсязі. У березні 2021 року під час огляду струмка встановили відсутність виконання будь-яких робіт”, – ідеться в повідомленні.

Під час обшуку 2 вересня в Плесо виявили та вилучили копії актів виконаних робіт за вказаним тендером і підроблене рішення про проведення виїмки необхідних слідству документів. Комунальне підприємство приховувало їх від слідства.

Також слідство зафіксувало відсутність підрядної організації за місцем реєстрації. Це може свідчити про фіктивність взаємовідносин суб’єкта підприємницької діяльності та комунального підприємства.

Зараз вирішується питання повідомлення про підозру особам, причетним до вчинення правопорушення. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Служба безпеки України викрила масштабне розкрадання майже 7 млн грн бюджетних коштів, призначених для соцвиплат учасникам бойових дій. До оборудок причетні посадовці лікувальних закладів і соціальних установ столиці, а також Київської та Тернопільської областей.