Breaking news

Катастрофа літака МАУ: Канада засудила Іран за неналежне розслідування трагедії

Канада рішуче засуджує Іран за знищення літака Міжнародних авіаліній України у січні 2020 року та неспроможність провести належне розслідування.

“Я хочу публічно рішуче засудити уряд Ісламської Республіки Іран за його дії, що призвели до вбивства 176 безневинних людей, за його ставлення до трагедії й за неспроможність надати відповіді опісля”, заявив міністр транспорту Канади Омар Альгабра на сесії Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) у Монреал.

Іран несе відповідальність за безпеку власного повітряного простору, тож він мав зробити все, аби цивільний літак не став мішенню військових.

“Попри уроки та рекомендації, зроблені після трагедії MH17, Іран не спромігся осягнути небезпеку активних військових операцій. Вони не вжили усіх практичних заходів для запобігання цієї трагедії”, зазначив міністр.

У цій ситуації “очевидним є конфлікт інтересів, який вплинув на достовірність іранського розслідування та звіту”.

Канада має намір незабаром запропонувати ІКАО ухвалити низку змін до правил проведення розслідування авіаційних інцидентів.

Літак Boeing 737−800 авіакомпанії МАУ рейсу Тегеран-Київ було збито вранці 8 січня 2020 року відразу після вильоту з аеропорту столиці Ірану. Загинули всі 176 осіб, що були на борту, зокрема 11 українців. Більшість жертв були громадянами Ірану і Канади.