Breaking news

Карантинний бунт: Шмигаль вирішив викликати “на килим” мерів

На тлі протестів проти карантину вихідного дня прем’єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок, 16 листопада, збирає на онлайн-зустріч мерів великих міст.

Про це розповіли в ефірі “ТСН.Ранок”.

За словами голови Комітету з питань здоров’я нації Михайла Радуцького, перший карантин вихідного дня минув спокійно. Але надалі влада має врахувати свої помилки й не ухвалювати подібні рішення поспіхом. Адже підприємцям потрібен час, щоби підготуватися до нових умов роботи.

До Комітету вже звернулись нардепи з проєктом постанови, яка зобов’язує Кабмін повідомляти про нові обмеження не пізніше ніж за тиждень до того, як їх планують запровадити.

Рішення про карантин вихідного дня ухвалили, щоби сповільнити епідемію коронавірусу. По всій Україні мало все зачинитися, окрім продуктових магазинів, аптек та заправок. І хоча частина міст відмовилися виконувати нові обмеження, переважна більшість закладів не працювала.

У понеділок, 16 листопада, від 00:00 Україна після двох днів жорсткого карантину вихідного дня переходить на звичайний карантин. Уряд запровадив протиепідемічні обмеження, які раніше стосувалися “помаранчевої” зони карантину, відтепер для всіх регіонів країни. Посиленні обмеження для боротьби зі стрімким поширенням Covid-19 діятимуть щонайменше до 30 листопада 2020 року. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів 11 листопада.

Карантин вихідного дня в Україні найбільше порушували у Львівській, Дніпропетровській, Черкаській, Київській, Тернопільській областях та у місті Києві. Загалом по країні зафіксовано 1 029 повідомлень, пов’язаних з порушенням карантинних заходів.