Breaking news

Канада та Британія домовилися продовжити вільну торгівлю після Brexit

Канада й Об’єднане королівство уклали тимчасову угоду про продовження вільної торгівлі після виходу Великої Британії з торговельних угод ЄС.

Про це заявили у міністерстві закордонних справ Канади, повідомляє Укрінформ.

“Міністри торгівлі Канади й Великої Британії оголосили про успішне завершення перемовин стосовно Угоди про продовження торгівлі між Канадою та Великою Британією – тимчасового договору, який діятиме поки Канада й Об’єднане королівство вестимуть переговори щодо усеосяжної угоди про вільну торгівлю”, – заявили у канадському МЗС.

У відомстві пояснили, що з огляду на вихід Великої Британії із ЄС, торгівля між Канадою й Об’єднаним королівством з 1 січня наступного року не покриватиметься Усеосяжною економічною та торговельною угодою (СЕТА), укладеною між Канадою та Євросоюзом.

У МЗС додали, що Угода про продовження торгівлі “надасть стабільність й передбачуваність підприємцям, експортерам та робітникам як в Канаді, так і у Об’єднаному королівстві”.

Велика Британія покинула ЄС 31 січня 2020 року й з початку наступного року на неї більше не поширюватиметься дія Усеохопної економічної та торговельної угоди між Канадою та ЄС. При цьому Об’єднане королівство залишається найбільшим експортним ринком для Канади в Європі і п’ятим у світі. Минулого року обіг товарів між країнами досяг 29 млрд канадських дол (близько 22 млрд дол США).