Breaking news

Кабмін дозволив роботу шкіл, дитсадків у “червоній зоні” і послабив обмеження у “помаранчевій”

Кабінет міністрів дозволив роботу закладів освіти у “червоній” зоні. Рішення про заборону роботи ухвалюватиме державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Рішення уряд ухвалив на засіданні у середу, пише “Інтерфакс-Україна”

“Забороняється відвідування закладів дошкільної, середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти в адміністративно-територіальних одиницях, на яких встановлено “зелений”, “жовтий” і “помаранчевий” рівень епіднебезпеки. Якщо на самоізоляцію через контакт із пацієнтом із підтвердженим випадком Covid-19 відправлено понад 50% класів.

Повна заборона роботи закладів освіти на території із “червоним” рівнем епіднебезпеки ухвалюється тільки спільним рішенням комісій”, – сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Також уряд змінив критерії введення “червоних” зон.

Суть полягає в тому, що “червоний” рівень епіднебезпеки встановлюватиметься за спільним рішенням державної та регіональної комісій у разі:

завантаженості більше 70% ліжок у закладах охорони здоров’я регіону більше 5 днів підряд;

перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 більше ніж у 5 разів, повідомляє “Українська правда”

Протиепідемічні обмеження та їх кількість на території “червоних” зон визначатимуться спільним рішенням державної та регіональної комісій ТЕБ та НС з переліку, що визначений постановою Кабміну.

Це може бути, як одномоментне закриття всіх сфер, так і поступове обмеження певних сфер, які в даному регіоні призводять до спалаху хвороби.

“На території регіонів із “помаранчевим” рівнем епіднебепеки на місці входу до закладу обов’язково вивішують інформацію про загальну площу закладу й можливу максимальну кількість відвідувачів.

У таких регіонах виключається обмеження щодо перевезення громадським транспортом не вище ніж 50% посадкових місць. Також виключається норма щодо обмеження роботи закладів культури, щоб вони були заповнені на 50%: це кінотеатри, театри тощо”, – сказав Степанов.