Breaking news

Існує загроза повномасштабного вторгнення Росії – МЗС

Масштабна військова загроза Росії проти України зберігається і, у зв’язку з цим, занепокоєння викликають, зокрема, навчання збройних сил РФ “Кавказ 2020”, заплановані на вересень.

Росія продовжує підсилювати військову присутність на окупованих територіях Донбасу та в Криму, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Будь-які навчання можуть досить швидко перейти в активну фазу бойових дій, тому ризик, однозначно, зростає, і, звичайно, військові це бачать. Нещодавно була заява представника Головного управління розвідки Міністерства оборони, військові чітко розуміють загрози від таких акцій”, – зазначив дипломат.

Україна не лише готується до ймовірних наступальних дій у військовому аспекті, а й працює з іноземними партнерами, аби довести, що загроза реальна і нікуди не зникла. І думку про загрози з боку Росії поділяють, зокрема, країни НАТО.

“Ми вже реагуємо, військові – відповідно до своєї компетенції, МЗС – по-своєму, доносячи сигнали до міжнародної спільноти. Ми діємо на упередження і не тільки в плані військової загрози Росії, але і в плані гібридних загроз, інформаційних кампаній, фейк-ньюз тощо та гібридних спроб Росії позбутися санкцій за допомогою міжнародних організацій, про що ми неодноразово говорили в нашій зовнішній комунікації”, – наголошує Боднар.

“Нам треба бути готовими до гіршого сценарію, тоді він може не трапитись”, – розповів Боднар.

Нагадаємо, на окупованому Донбасі фіксують збільшення кількості снайперського озброєння та снайперських груп із різних підрозділів спецпризначення РФ.