Breaking news

”Інакше знищимо!”: США виставили Росії ультиматум щодо зброї

США зможуть знищити російську ракетну зброю, що порушує Договір про заборону ракет середньої та малої дальності.

Про це розповіла американський посол у НАТО Кей Бейлі-Хатчінсон, передає Reuters. Вона закликала РФ припинити розробляти заборонену зброю.

“Ми розглянемо можливість ліквідувати ракету, яка загрожує будь-якій із наших союзних країн”, — розповіла вона.

Крім того, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що альянс стурбований відсутністю поваги з боку РФ до міжнародних зобов’язань, зокрема до Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

“Цей договір ліквідовує цілу категорію озброєння і є важливим елементом нашої безпеки. Тепер цей договір виявився під загрозою через дії Росії”, — наголосив він.

За словами Столтенберга, після багатьох років заперечення Росія визнала існування нової ракетної системи, яка називається 9М729. Однак Кремль не надав достовірних відповідей щодо цієї зброї.

“Всі союзники згодні, що найбільш імовірна оцінка буде такою, що Росія порушує договір. З цієї причини важливо, щоб Росія відповіла на це занепокоєння суттєвим і прозорим чином”, — сказав генсек НАТО.

У Росії бурхливо відреагували на слова американського посла, заявивши, що в НАТО “не усвідомлюють ступінь своєї відповідальності і небезпеки агресивної риторики”.

Президент СРСР Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган підписали договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності у 1987 році. Обидві сторони не можуть розгортати крилаті, а також балістичні ракети наземного базування.

Джерело