Breaking news

Інакше буде зрада найбільшого масштабу – Арахамія пояснив компроміси щодо декларування

“Слуга народу” вимушена йти на компроміси з іншими фракціями і групами у питанні законопроєкту про відновлення відповідальності за брехню у електронних деклараціях.

Про це заявив голова фракції СН Давид Арахамія в ефірі телеканалу ICTV.

“Саме тому, що вперше в історії у нас є монобільшість, то спочатку опозиція вела себе трошки розсіяно. А потім ми вже мали десяток кейсів, коли опозиція застосовувала спеціальні механізми – поправочний спам, 16 тисяч правок. Чи спам за допомогою альтернативних проєктів, який затримує саму процедуру.

Якщо зараз взяти позицію “Слуги народу”, то ми завтра готові взяти і проголосувати повернення будь-якого покарання, як запропонував президент. Ми готові завтра в принципі голосувати законопроєкт, внесений президентом, який суровий.

Але коли збираємось на нараді всіх фракцій, чуємо альтернативні думки. І вони кажуть: якщо не будемо їх враховувати, тоді будемо мати альтернативні законопроєкти, будемо йти далі по регламенту. І тоді втрачаємо шанс в цьому році законопроєкт ухвалити остаточно. А це буде означати, що за 20-ий рік фактично купа чиновників, включно народних депутатів, не буде взагалі декларуватися. Це буде зрада найбільшого масштабу, який можна уявити”, – заявив представник СН.

“Тому зараз вимушені йти на компроміси, разом поєднувати це в рамках робочої групи і напрацьовувати законопроєкт, який влаштує більшість фракцій. Для того, щоб мати можливість проголосувати”, – сказав Арамахія.

Робоча група зареєструвала законопроєкт про повернення відповідальності за брехню в декларації без покарання – позбавлення волі. Нардепами пропонується лише штраф та громадські роботи. У Центрі протидії корупції це назвали диверсію проти декларування.