Breaking news

ІДІЛ готував убивство ватажка ”ДНР” на замовлення СБУ: Росія видала гучну ”сенсацію”

ФСБ Росії заявила, що затримала на території Смоленської області члена терористичної організації “Ісламська держава”, який нібито за завданням Служби безпеки України і “Правого сектора” планував убивство одного з лідерів терористів “ДНР”.

При цьому затриманий розповів, що на території України “національними спецслужбами” надається допомога бойовикам ІГІЛ у “забезпеченні їхньої безпеки, фінансування і постачання зброї та вибухових речовин для організації терактів на території РФ”, передає ТАСС.

“Члени МТО “Ісламська держава” активно задіюються спецслужбами України для усунення лідерів ополчення самопроголошених Луганської і Донецької Народних Республік”, – зазначили в ФСБ.

Зазначається, що 9 вересня був затриманий громадянин РФ Магомедов Меджид Габібулаєвич 1988 року народження, уродженець Дагестану.

Як повідомили в ФСБ, на початку 2018 року чоловік прибув до України для з’ясування питань з емісарами ІД щодо ресурсного забезпечення північнокавказького бандпідпілля. Вони нібито познайомили його з представниками Служби безпеки України і “Правого сектора”.

“В ході подальшого спілкування з працівниками українських спецслужб Магомедов отримав завдання з ліквідації командира одного з підрозділів збройних сил “ДНР”, що проживає у Смоленській області”, – заявили у спецслужбі.

За даними російської сторони, Магомедов прибув у Смоленську область, попередньо отримавши від “кураторів” засоби вчинення злочину, вилучені ним зі схованки, закладеної на території РФ, а також відомості щодо місця проживання і транспорта, яким користується об’єкт замаху.

“З метою запобігання підготовлюваному злочину Магомедов затриманий. У нього виявлено та вилучено саморобний вибуховий пристрій потужністю 1,5 кг у тротиловому еквіваленті, а також пістолет з пристосуванням для безшумної стрільби і боєприпаси до неї”, – сказали у ФСБ.

Наразі стосовно затриманого порушено кримінальну справу, проводяться подальші оперативно-розшукові та слідчі заходи.

Джерело