Breaking news

Губернатора Кіровоградщини затримали на хабарі в 1,8 млн грн

25 червня 2020 року за вимагання хабаря “на гарячому” затримали голову Кіровоградської ОДА Андрія Балоня.

Про це повідомила у Facebook пресслужба Національного антикорупційного бюро України.

Операцію провели детективи НАБУ спільно з управлінням боротьби з корупцією та організованою злочинністю (ГУ БКОЗ) та управлінням Служби безпеки України за процесуального керівництва Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Як встановило слідство, чиновники у змові запропонували керівнику регіонального осередку одного з органів державної влади в області надати їм неправомірну вигоду 1,8 млн грн в обмін на невчинення перешкод у його діяльності. За умовами “пропозиції”, кошти мали передаватися траншами.

“Перший транш у 100 тис. грн посадовці ОДА отримали в червні 2020 року, що зафіксовано в матеріалах слідства. Під час передачі другого – у 250 тис. грн – їх викрито на гарячому. Голову ОДА та його пособника, посадовця цієї ж ОДА, затримано. Наразі правоохоронці проводять невідкладні слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин вчинення злочину”, – повідомили в НАБУ.

У повідомленні НАБУ напряму не згадують, в якій саме області провели затримання, та прізвище керівника ОДА і його спільника. Однак, за даними ЗМІ, йдеться саме про Балоня. У четвер на засіданні уряду Кабмін погодив звільнення Балоня з посади, про що повідомив прем’єр Денис Шмигаль. Місцеві ЗМІ також писали, що в будинку Балоня в цей день тривав обшук.

Також в ЗМІ повідомили про особу другого затриманого.

“Особою, близькою до голови облдержадміністрації Андрія Балоня”, або посередником у ймовірній передачі хабаря в 250 тисяч гривень може бути начальник патронатної служби Сергій Шевченко”, – у своєму Telegram-каналі написав голова ГО “Центральноукраїнський антикорупційний офіс” Андрій Лаврусь.

За даними Лавруся, затриманий Сергій Сергійович Шевченко – син керівника Держпродспоживслужби Херсонської оласті Сергія Шевченка, друга Андрія Балоня.

Андрія Балоня на посаду голови Кіровоградської ОДА президент Володимир Зеленський призначив 11 листопада 2019 року.

Балонь – колишній керівник слідчого управління МВС. Починав із посади слідчого Старосамбірського районного відділу міліції у Львівській області, 2015 року очолив слідче управління Полтавської області.

У вересні 2015 року почав викладати на кафедрі держуправління і права Національного технічного університету імені Юрія Кондратюка в Полтаві.

У червні 2016-го отримав адвокатське свідоцтво. А вже в травні 2017 року став заступником голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва. Балонь залишив посаду після того, як у квітні 2019-го Гордєєва зняли з посади.