Breaking news

Грошей немає, на листи ніхто не відповідає: українка стала жертвою зухвалого розводу

Українка потрапила на гачок до аферистів. Грошей не заплатили, телефон не відповідає

Українців масово розводять з роботою на фрілансі. Подібні афери стають більш вигадливими і витонченими.

Як повідомила HR-експерт Тетяна Пашкіна, зборі кулькових ручок на дому і поклейку конвертів уже ніхто не пропонує. Це раніше рекомендували купувати запчастини за свій рахунок і обіцяли забирати зібрані ручки за непогані гроші.

“Причому пробну партію ви купили, зібрали, і гроші отримали. На радощах купуєте відро розібраних ручок, і більше з вами ніхто не зв’язується. Зараз все-таки люди вже не довіряють цьому”, – говорить експерт.

Разом з тим, Пашкіна радить не вестися на оголошення про віддалену роботу в мережі, якщо ви особисто не знаєте цю фірму і роботодавця.

Перекладач Антоніна Логвиненко розповіла, як її обдурили з віддаленою роботою.

“Знайшла оголошення, що потрібно перекладач з іспанської. Робота на удаленке. Мені дали тестове завдання, я його виконала, сказали – все ок. Навіть якийсь договір надіслали, я його підписала і відіслала поштою. Прийшли на переклад відразу три статті. Я три ночі з ними просиділа, все зробила, одну спочатку вислала. Мені кажуть, надсилайте всі і дані своєї картки, мовляв, гроші відразу відправимо. Я повірила, прислала. Грошей немає, на листи ніхто не відповідає. Я навіть гуглила і знайшла дві свої статті на іспанських на сайтах. Але що я їм можу пред’явити? Більше на віддаленці не працюю”, – поскаржилася Логвиненко.

мошенники

У список жертв часто потрапляють молоді мами, які сидять в декреті і мріють про невелику підробці на дому.

“Знайшла оголошення. Мовляв, можна заробити до 5-7 тис. Грн сидячи вдома, працювати потрібно всього пару годин в день – розсилати рекламу на електронні поштові скриньки. Зраділа, вже пару годин в день я знайду, поки дитина спить”, – розповіла киянка Вікторія Щербатюк.

Але як з’ясувалося, щоб приступити до справи, потрібно заплатити 700 грн за реєстрацію на спеціальному сервері, з якого і потрібно здійснювати розсилку.

“Мене це насторожило, я не довіряю, коли просять гроші незрозуміло за що. Я хотіла заробити, а не сама платити. Стала шукати інформацію в інтернеті. Виявляється, це такий частий «розвод”, – розповіла Вікторія.

джерело