Breaking news

Гончаренку заборонили виступати в ПАРЄ через донос делегата з Росії

Народному депутату, члену української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Олексію Гончаренку на три місяці заборонили брати слово під час засідань.

Про це він повідомив у Telegram-каналі.

“Мене позбавили слова в ПАРЄ на три місяці через донос голови російської делегації (Петра. – Gazeta.ua) Толстого щодо ситуації на зимовій сесії”, – написав Гончаренко.

Він нагадав, що тоді назвав Толстого “антисемітом, українофобом і негідником”.

“Також сказав про його царя Путіна та про кімнату грязі в палаці в Геленджику, де насправді є місце для Толстого”, – додав Гончаренко.

Після цього, стверджує нардеп, голова російської делегації в ПАРЄ поскаржився на нього, “написавши донос”. У ньому заявив, що Гончаренко “образив його аж двічі”. Напередодні ж під час зимової сесії ПАРЄ в ефірі пропагандистської програми “60 хвилин” Толстой називав Україну “фейковою державою”.

19 квітня в Страсбурзі почалася весняна сесія ПАРЄ, яка тривала до 22 квітня. 20 квітня Олександр Гончаренко попросив Меркель відповісти на запитання, чи вважає вона вбивцею президента Росії Володимира Путіна. Того ж дня нардеп під час виступу розгорнув прапор українського військового з дірками від російських куль. Президент Асамблеї Хендрік Демс декілька разів намагався зупинити Гончаренка, кажучи, що подібне не дозволяється в ПАРЄ. Розгляд скарги від Демса через прапор України і питання Меркель перенесли на початок червня.