Breaking news

Голова комітету ВР: раджу угорцям і не мріяти, автономію ми їм не дамо

Голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко вважає, що Будапешт тисне на Україну, в тому числі через блокування прогресу в НАТО, розраховуючи на згоду Києва створити на Закарпатті угорську національну автономію.

Про це вона заявила на засіданні Євроатлантичного форуму в Києві, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

Представниця парламенту переконана, що угорська влада тисне на Україну в очікування на те, що зрештою Київ погодиться на створення угорської автономії.

“Я розумію, що Будапешт хоче до 2020 року, до сторіччя тріанону (мирного договору 1920 року, за підсумками якого Угорщина втратила 2/3 своєї території), мати перемогу і отримати угорську автономію”, – пояснила вона.

“Я хочу сказати угорцям, щоб і не мріяли. Ніколи на Закарпатті не буде територіальної автономії угорців”, – заявила Гопко.

Як відомо, раніше представники Угорщини неодноразово заявляли про прагнення до автономії у районі компактного проживання угорців. При цьому йшлось не лише про варіант територіальної, але також культурної автономії.

Схожі прагнення були в інших державах-сусідах Угорщини. Навесні парламент Румунії проголосував проти автономії для угорців.

Джерело