Breaking news

Голова Бюро економічної безпеки у науковій дисертації дивиться в бік Росії – “Схеми”

Вадим Мельник, який з серпня цього року є головою Бюро економічної безпеки, у своїй науковій дисертації розглядає членство в СНД як фактор подальшого розвитку України, і наводить економічну стратегію Росії як позитивний приклад. Про це повідомили журналісти програми “Схеми: корупція в деталях”

Тема дисертації, яку Мельник захистив у 2016-му, “Забезпечення економічної безпеки держави”.

В науковій роботі він згадує про подальший розвиток України шляхом її входження як рівноправного члена до загальновизнаних геополітичних об’єднань серед яких вказав СНД, де головну роль відіграє Росія.

Для вирішення криміногенної ситуації у сфері економіки країни Мельник рекомендував, зокрема, забезпечити “плідну співпрацю з правоохоронними та іншими компетентними органами зарубіжних країн, в першу чергу держав учасниць СНД”.

В науковій роботі теперішній голова БЕБ опирався на численні російські джерела.

Розмірковуючи про стратегію держави, він посилався, наприклад, на “Державну стратегію” економічної безпеки Російської Федерації”; наводив дисертацію під назвою “Діяльність органів внутрішніх справ за матеріалами Приволжського Федерального округу РФ”; опирався на дисертацію про “Правові та організаційні аспекти діяльності та митних органів РФ”.

У період, коли Мельник захистив дисертацію, він працював начальником Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У партії Зеленського написали хвалебну оду диктатору Лукашенку

Журналісти поцікавились у нього, чому після окупації Криму і початку війни на сході України у своїй науковій роботі він порушив питання про входження держави як “рівноправного члена до такого об’єднання, як СНД”.

Мельник відповів: “Я зараз не пригадаю конкретно, в якому контексті ця фраза, але необхідно враховувати економічні зв’язки. Щоб забезпечити економічну безпеку треба, щоб національна економіка чітко і дуже стійко працювала”.

На уточнення, чи справді він вважав у 2016-му, що Україні треба бути частиною СНД, голова БЕБ заявив: “Жодним чином ні. Україна це незалежна держава. Жодним чином вона не може бути в СНД. Зараз чітко не пригадаю, що я мав на увазі. Тому якщо можна не робіть з мене ворога держави”.