Breaking news

“Газпром” висунув Україні ультиматум щодо транзиту

Російський “Газпром” вважає наразі неможливим укладення контракту на транзит газу з Україною на європейських умовах через відсутність у країні необхідних для цього структур.

Про це повідомив на прес-конференції член правління російського газового монополіста, начальник департаменту газового холдингу Сергій Кузнєц, передає Обозреватель з посиланням на ТАСС.

“Нас багато разів закликали до укладення контракту на європейських умовах, але це дійсно, на мій погляд, поки що неможливо. Бо в України ще немає тих інститутів, які могли б повноцінно виконувати ті функції, які ми традиційно, працюючи у Європі, очікуємо від таких інститутів як регулятор, транспортний оператор”, — сказав він.

За його словами, РФ нібито зазнає труднощів з укладанням майбутнього транзитного контракту через відсутність розуміння про те, хто виступить контрагентом.

Кузнєц також запропонував Україні повернутися до переговорів з “чистого аркуша”. За його словами, “Газпром” зробив таку пропозицію ще у січні 2019 року під час тристоронніх консультацій.

“Олексій Борисович (Міллер. – Ред.) озвучував, що ми готові розглянути “нульовий варіант” і повернутися до переговорів з “чистого аркуша”, – пояснив Кузнєц.

Однак, зазначив політик, українська сторона із завзятістю прагне поміняти формат можливої мирової угоди. Проте, уклав Кузнєц, Росія готова обговорити всі проблеми з українською компанією “Нафтогаз”.

Джерело