Breaking news

Фокін заявив, що на Донбасі воюють бойовики “майже 30 країн світу”

Заступник глави української делегації Тристоронньої контактної групи Вітольд Фокін вважає, що на Донбасі проти української армії воюють “найманці майже 30 країн світу”.

Про це він сказав, відповідаючи перед народними депутатами у парламенті.

“Я констатую, що на сході ведеться війна проти Збройних сил України, яку ведуть бойовики і найманці майже 30 країн світу. Усі злочинці мають бути покарані, згідно з законами України і у відповідності до міжнародного права. Амністія мусить бути загальною. Тільки тоді з неї якийсь сенс, бо вона деморалізує противника і тим зберігає сотні тисяч життів наших воїнів”, – заявив Фокін.

На репліку народного депутата, він уточнив: “За активної підтримки військових Російської Федерації”.

Фокін поскаржився на критику, яка посипалася на його адресу після призначення у “мінську групу”.

“За все своє життя я ніколи не відчував такої кількості образ, докорів, приниження, які довелося мені пережити. Я до цього ставлюся байдуже. Але у мене є сім’я, є діти, є онуки, які дуже реагували на ці речі”, – сказав Фокін.

Вітольд Фокін відзначився низкою скандальних заяв щодо Донбасу. Так, він заявив, що війна на Донбасі почалася через мовне питання і закликав Україну піти на нові поступки перед РФ в ході переговорів.

Він також послідовно відстоює позицію необхідності проголошення всеосяжної амністії для бойовиків ОРДЛО і надання особливого статусу всьому Донбасу.