Breaking news

“Фінансовий шок” – США вводять потужні санкції проти Сбербанку та дочок Путіна

США введуть санкції проти родин президента Росії Володимира Путіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

Вони хочуть різко посилити “фінансовий шок” для Москви через вторгнення РФ в Україну, пише видання Independent з посиланням на високопосадовців США.

За його словами, президент Джо Байден у середу, 6 квітня, підпише указ про накладення “санкцій повного блокування” на найбільшу фінансову установу Росії Сбербанк та найбільший приватний банк – “Альфа-Банк”. Санкції заморозять будь-які їхні активи, які стосуються фінансової системи США, і заборонить громадянам США вести з ними бізнес.

“Сбербанк сам по собі є головною артерією російської фінансової системи. Він володіє майже третиною загальних активів банківського сектору Росії. Загалом ми зараз повністю заблокували більше двох третин російського банківського сектору, який до вторгнення мав активи близько $1,4 трильйона”, – сказав чиновник.

Окрім цього, США продовжать відбирати у Росії “привілеї та переваги, якими вона колись користувалася”, зокрема нормальні торговельні відносини, позики у Світового банку та Міжнародного валютного фонду.

Нові санкції від США передбачають також обмеження проти великих російських державних підприємств критичної сфери.

Сполучені Штати введуть санкції проти двох дорослих дочок Путіна – Марії та Катерини Пуріних. У список потрапили також дружина та діти Лаврова та члени Ради безпеки Росії, зокрема експрезидент Росії Дмитро Медведєв та прем’єр-міністр Михайло Мішустін.

Їх відключать від фінансової системи США та заморозять всі активи, які вони мають у Сполучених Штатах.