Breaking news

Фільму про “Вагнергейт” найближчим часом не буде

Для завершення фільму про “вагнерівців” потрібно ще кілька місяців про це в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” повідомив представник Bellingcat Христо Грозєв.

“Не можна прив’язуватися до конкретних дат, тому що люди, які називали, коли вийде новий “Джеймс Бонд” вже на 2 роки помилилися через те, що під час ковіду дуже складно знімати”, сказав Грозєв.

Він зазначив, що на завершення роботи над фільмом про “вагнерівців” потрібно ще кілька місяців.

“Тому ми вирішили все-таки не чекати закінчення самого фільму, а зробити, швидше за все, друковану, текстову версію нашого розслідування. І, можливо, з телевізійним форматом розслідування не довгого, не повний фільм, а півгодинне розслідування. Постараємося це зробити якомога швидше”, сказав Грозєв.

Раніше повідомлялося, що перша частина фільму Bellingcat має вийти у березні 2021 року. Керівник проекту Христо Грозєв заявляв також, що розслідувачі виявили докази того, що спецоперацію із затримання “вагнерівців” організовувала Служби безпеки України. Однак фільм досі не вийшов і точна дата його виходу невідома.

11 березня головний редактор видання “Цензор.нет” Юрій Бутусов, а також народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко повідомили, що Христо Грозєв 10 березня провів у Києві зйомки для фільму про обставини зриву операції щодо ПВК “Вагнер”.

За словами Бутусова, Грозєву телефонував глава Офісу президента Андрій Єрмак, і сам “запропонував зустрітися й попросив записати для фільму інтерв’ю з державними діячами, які представлять у фільмі позицію Офісу президента в цій справі”.

Також Бутусов повідомляв, що Грозєв записав інтерв’ю з агентами НАБУ, високопосадовцями Міністерства оборони та п’ятим президентом Петром Порошенком.

Водночас в Офісі президента спростували інформацію, що до них приїжджали розслідувачі з Bellingcat, аби взяти коментар для свого фільму.

Події, про які йдеться у фільмі відбулися наприкінці липня 2020 року. Тоді в Білорусі затримали банду російських найманців, серед яких є бойовики з Донбасу. Через 15 днів Олександр Лукашенко, який де-факто виконує обов’язки президента Білорусі, віддав затриманих під Мінськом “вагнерівців” Росії.