Breaking news

Філарет пішов на новий випад проти Епіфанія: “Не маєте права і влади!”

Почесний патріарх Філарет звернувся до настоятеля Православної церкви України (ПЦУ) митрополита Епіфанія через ліквідацію Київської патріархії.

“До мене дійшла інформація про створення Вами і Священним Синодом ПЦУ ліквідаційної комісії на чолі з митрополитом Черкаським Іоанном (Яременко) про ліквідацію Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату”, — зазначив він, передає пресслужба УПЦ КП у Facebook.

Патріарх стверджує, що Епіфаній не мав права ухвалювати таке рішення, оскільки Київська патріархія УПЦ КП не входять до складу ПЦУ.

“Ми хоч і невизнана автокефальна церква, але незалежна… Ви не маєте ніякої влади над нашою церквою і ваше рішення про створення ліквідаційної комісії недійсне, оскільки воно є втручанням у внутрішнє життя іншої церкви”, — заявив Філарет.

Також патріарх попросив ОБСЄ захистити права віруючих і звернувся до глави СММ ОБСЄ та координатора проектів ОБСЄ в Україні Генріка Вілладсена щодо “спроби Міністерства культури України та Міністерства юстиції України ліквідувати УПЦ КП, фактів рейдерства з боку ПЦУ і порушення міжнародних прав на свободу совісті та віросповідання”.

Крім того, Філарет звернувся до президента України Володимира Зеленському з проханням “припинити беззаконня щодо української церкви і захистити від рейдерства ПЦУ”.

Він попросив Міністерство юстиції продовжити існуючу реєстрацію УПЦ Київського Патріархату і “забезпечити законне право церкви на своє існування”.

Звернення Святійшого Патріарха Філарета до Блаженнійшого митрополита ЕпіфаніяПРЕДСТОЯТЕЛЮ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ…

Geplaatst door УПЦ КП op Dinsdag 30 juli 2019

 

Джерело