Breaking news

Ердоган підтримав “Кримську платформу”

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган підтвердив підтримку територіальної цілісності й суверенітету України. Туреччина виступає проти напруги у Чорноморському регіоні та підтримує “Кримську платформу”.

Про це сказав Ердоган спільній з Володимиром Зеленським пресконференції, повідомляє пресслужба президента Туреччини.

“Наша першочергова мета – щоб Чорне море залишалося морем миру, спокою і співпраці. Ми не хочемо наростання напруги у нашому регіоні під будь-яким приводом. У цьому контексті я обмінявся думками з моїм другом (Володимиром Зеленським. – Gazeta.ua) з приводу поточної ситуації на сході України. Ми віримо, що нинішню кризу можливо вирішити у мирний дипломатичний спосіб на основі принципів територіальної цілісності України та міжнародного права”, – заявив Ердоган.

Туреччина підтримує “Кримську платформу”. Країна вважає своїм обов’язком покращити становище кримських татар, які були змушені покинути батьківщину. Вона готова надати будь-яку підтримку Україні щоб знизити напругу, продовжити підтримання “режиму тиші” і врегулювати конфлікт через діалог на основі Мінських домовленостей, наголосив Ердоган. Туреччина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та не визнає анексію Криму.

Бачення Києва та Анкари у питаннях викликів у Чорноморському регіоні збігаються “як щодо самих загроз, так і щодо шляхів належного реагування на ці загрози”, сказав Володимир Зеленський.

10 квітня Володимир Зеленський відвідав Туреччину. Там він зустрівся з президентом країни Ердоганом.

Зустріч проходила у палаці Хубер у Стамбулі в закритому режимі без преси. Після неї відбулося дев’яте засідання Стратегічної ради високого рівня.