Breaking news

Електоральна підтримка знижується, Зеленський вирішив діяти простим способом

Минулотижнева заява президента Володимира Зеленського про 10 топ-контрабандистів і відповідне рішення РНБО про санкції щодо них виглядають половинчастим кроком. Про це Gazeta.ua сказав антикорупційний експерт Олександр Лємєнов.

“Влада взяла медійно гарну цифру десять. Хоча насправді таких набагато більше. Виглядає, як половинчасті кроки, політичне шоу.

У списку немає Павлюка, Слюсарєва (бізнесмен Вадим Слюсарєв, колишній начальник відділу внутрішньої безпеки Східного регіонального управління Державної прикордонної служби. Був помічником нардепа від Партії регіонів Артема Пшонки, сина екс-генпрокурора Віктора Пшонки, які перебувають в розшуку. Gazeta.ua), який увійшов в політраду “Слуги народу”. Вони близькі до Зе-команди”, – говорить експерт.

Контрабанда з’їдає як мінімум десяту частину державного бюджету, каже Олександр Лємєнов.

“Від 3 до 5 мільярдів доларів. Якщо влада робить половинчасті рішення, то контрабанда залишиться, перейде до рук тих, хто не увійшов у список.

У Зеленського в руках майже всі органи слідства. Крім Нацполіції, яку контролює Аваков. Розслідувати злочини складно і довго. Електоральна підтримка знижується. Тому вирішили діяти простеньким способом”, – зауважив експерт.

2 квітня РНБО ввела санкції щодо десяти громадян України Вадима Альперіна, Івана Бокала, Володимира Дідуха, Олександра Єрімічука, Олександра Кравченка, Юрія Кушніра, Валерія Пересоляка, Ореста Фірманюка, Олександра Чудакова і Віктора Шермана. Їм на 3 роки заблокували активи, обмежили торговельні операції, зупинили виконання фінансових зобов’язань.

Президент Володимир Зеленський заявив про “топ-десятку української контрабанди”.