Breaking news

Ексголова Нафтогазу Коболєв повідомив про можливі причини свого звільнення

Колишній голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв відкидає звинувачення в нібито створенні компанією “дірки” в держбюджеті-2021 на 10 млрд грн.

Справжньою причиною звільнення він вважає накопичені НАК 2 млрд доларів США вільних грошових коштів, хоча компанія й інформувала президента і уряд про плани перевести державі в цьому році 32 млрд грн додатково до податків, Коболєв розповів в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Ми розуміємо, що вони розраховували на наші гроші – на 10 млрд грн. Наш план був замістити дивіденди тим чи іншим платежем (технологію можна обговорювати – від ОВДП в” авансування дивідендів “) сумою 32 млрд грн … Цей план, який я комунікувати прем’єр-міністру і президенту, вони про це знають “, – сказав він.

Уряд також було завчасно повідомлено і про те, що замість планованого прибутку в фінплані 11 млрд грн буде збиток, оскільки Нафтогаз неодноразово попереджав про проблему неплатежів газзбутів і необхідності сформувати резерви по цій дебіторській заборгованості.

На рахунку компанії на дату його звільнення було більше $2 млрд вільних грошових коштів, а в підземних сховищах – 7 млрд кубометрів природного газу, що належить Нафтогазу, і це є підтвердженням його фінансової стійкості.

“Отже, фінансовим планом, який нам, на жаль, не затвердили на цей рік, ми планували забезпечити безпеку проходження наступної зими, забезпечити всі інвестиції у видобуток і передати на додачу до всіх стандартних податкових платежах ще 32 млрд грн”, – заявив він.

Кабмін 28 квітня провів засідання загальних зборів акціонерів компанії НАК “Нафтогаз України”. Під час засідання було розглянуто звіт про діяльність НАК в 2020 році. На засіданні уряд звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК “Нафтогаз України” і призначив на цю посаду Юрія Вітренка. Вітренко призначили строком на рік.