Breaking news

Екс-нардеп, який сидів за вбивство, “замахнувся” на посаду голови ОТГ

Колишній народний депутат України Віктор Лозінський, якого засудили до 15 років ув’язнення за навмисне вбивство, балотується на посаду голови об’єднаної територіальної громади поруч з місцем убивства.

Лозінський балотується на посаду керівника Підвисоцької ОТГ Голованівського району Кіровоградської області, повідомили у місцевій територіальній виборчій комісії, пише ВВС News Україна.

Йде на вибори як самовисуванець.

Він заявив, що добився справедливості й зняв усі судимості.

У 2007 році Лозінський був впливовим аграрним бізнесменом на Кіровоградщині, обрався депутатом парламенту від “Блоку Юлії Тимошенко”.

16 червня 2009 року поблизу смт Голованівська сталося вбивство, коли після інциденту компанії Лозінського, прокурора та начальника міліції району і єгеря загинув селянин Валерій Олійник. Сам Лозінський наполягав, що це була самооборона.

У квітні 2011 року Лозінського засудили до 15 років ув’язнення. Він мав вийти на волю у 2025 році. У 2012 році апеляційний суд пом’якшив вирок до 14 років.

У 2013 році Вищий спецсуд змінив статтю обвинувачення з вбивства на хуліганство, що зменшило строк ув’язнення до 10 років.

Після чотирьох років за ґратами у червні 2014-го Сергій Лозінський вийшов на волю “за станом здоров’я”. У справу втрутився керівник уряду та генпрокурор, після чого прокуратура домоглася повернення Лозінського до в’язниці.

Вже 2016 року Лозінському перерахували термін ув’язнення згідно із “законом Савченко”, за яким день у СІЗО рахується за два, й він вийшов на свободу.

У травні 2019 року Дніпровський районний суд Києва взагалі зняв судимість з Віктора Лозінського. А у вересні це рішення, як наполягає Лозінський, підтвердив Верховний Суд.