Breaking news

Директори Укрзалізниці отримуватимуть більше 100 млн. грн. на рік

У той час як прості залізничники ледве зводять кінці з кінцями, топ-менеджери держконцерну “Укрзалізниця” продовжують красти мільйонні суми і встановлювати собі зарплати в сотні тисяч гривень.

Про черговий випадок свавілля від керівництва “Укрзалізниці” повідомили активісти проекту «Zалізніця без Корупції».

Правління ПАТ «Укрзалізниця» незаконно перевело директорів залізничного підприємства на контрактні угоди, що призвело до збільшення їх зарплат в кілька разів. Відповідне рішення ухвалив Апеляційний суд Тернопільської області під час розгляду справи про звільнення директора з пасажирських перевезень «Укрзалізниці».

Згідно з постановою суду першої інстанції, в січні 2017 року правління ПАТ «Укрзалізниця» прийняло рішення про переведення директорів департаментів на контрактну форму трудових відносин. Дивно, але після цього посадовий оклад директорів збільшився в 5 разів!

Точно відомо про те, що оклад директора з пасажирських перевезень збільшився з 31.250 гривень до 156.000 гривень.

Дослівно в рішенні суду йдеться: «Переваги контракту полягають у тому, що він дозволяє максимально індивідуалізувати конкретну угоду про працю, детально регламентувати права та обов’язки, форму і розмір винагороди тощо. Відповідно до умов оплати праці згідно зі штатним розписом заробітна плата позивача становила 31.250,00 грн, а за контрактом 156.000,00 грн ».
Журналісти підрахували, що з огляду на те, що в структурі «Укрзалізниці» є майже 80 департаментів, філій та управлінь, загальна сума збільшення витрат на оплату праці директорів може становити понад 110 мільйонів гривень на рік.

За результатами розгляду позовної заяви звільненого директора з пасажирських перевезень, в зв’язку з неправомірністю перекладу останнього на контрактну форму трудових відносин, апеляційний суд зобов’язав “Укрзалізницю” відновити його на посаді і виплатити 1,44 мільйона гривень в якості відшкодування збитків.

Джерело