Breaking news

Двоє суддів у справі Стерненка подали у відставку

Судді Одеського апеляційного суду Альбіна Кадегроб та Вадим Прибілов, які розглядали апеляційну скаргу активістів Сергія Стерненка та Руслана Демчука у справі про викрадення депутата Сергія Щербича, подали у відставку.

Про це повідомляє пресслужба Вищої ради правосуддя.

“10 червня ВРП розглянула матеріали про звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з подачею заяв про відставку”, – йдеться в повідомленні.

Причини подання заяв наразі невідомі. Сам Стерненко припустив, що відставки пов’язані з шаленим тиском на суддів.

“Фактично моя справа для них була чи не останньою. Мабуть, від них вимагали мене ув’язнити, але судді не захотіли йти на таке свавілля. Тому, вчинивши свавілля менше (рік умовно за 1 патрон), вирішили піти. Цікава ситуація”, – написав активіст у Facebook.

У судовій системі Кадегроб понад 20 років, з 2012-го була суддею Апеляційного суду Одеської області. У 2005 році її обрали суддею безстроково. Прибилов в тому ж Апеляційному суді з 2011 року.

31 травня Одеський апеляційний суд виправдав Стерненка за обвинуваченням у викраденні й катуванні місцевого депутата Сергія Щербича – колишнього керівника районного осередку проросійської партії “Родіна”. Але активіст отримав умовний термін на один рік за статтею про зброю.

Напередодні громадськість учетверте приходила під Офіс президента в підтримку Стерненка. Під час мітингу люди називали міністра внутрішніх справ Арсена Авакова чортом, а генеральну прокурорку Ірину Венедіктову чумою.