Breaking news

До вступу в НАТО Україна має отримати 100% гарантії безпеки – Расмуссен

Україна повинна отримати сильніші гарантії безпеки, ніж Будапештський меморандум.

Проміжним етапом на шляху вступу до НАТО має стати угода щодо 100% гарантій безпеки для України, заявив 1 липня на брифінгу в Офісі президента за результатами першого засідання групи з питань міжнародних безпекових гарантій для України колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

“До закінчення конфлікту Україна не зможе стати членом Альянсу. У неї буде свій адаптований шлях. Наша група має на меті підготувати рекомендації президенту та уряду щодо гарантій безпеки Україні у майбутньому. Це дуже важливе завдання. На шляху до НАТО треба забезпечити безпеку України так, щоб подібні агресії та напади у майбутньому не відбувалися”, сказав він.

Расмуссен підкреслив, що Російська Федерація постійно атакує цивільне населення.

“Це новий приклад воєнних злочинів. Порушення Росією Будапештського меморандуму ще раз доводить вагомість питання постачання зброї для України. Тієї, що вона потребує. Наша мета та обов’язок полягає у забезпеченні українців засобами оборони. У протилежному разі РФ не зупинить агресії. Тож ми будемо працювати в цій групі та напрацьовувати рекомендації, щоб уникнути агресії у майбутньому”, додав ексгенсек НАТО.

Україна пройде власний шлях, відмінний від Фінляндії та Швеції, які вже отримали запрошення на вступ до Альянсу.

“Поки триватиме конфлікт в Україні. Поки є ще не повернуті території, ми маємо працювати в дуже складному середовищі. Маємо підготувати такі гарантії безпеки, які працюватимуть. Тому це буде новий шлях для України. Не такий, як у Фінляндії та Швеції”, зазначив Расмуссен.