Breaking news

Дніпру загрожує екологічна катастрофа: українці отримають опіки та алергія

Дніпру загрожує масштабна екологічна катастрофа, яка позначиться як на тварин, так і на людях

Про це повідомив голова Асоціації рибалок Микола Степанович.

«Цвіте. Бачите, я минулий рік тут чистив і ловив рибу. А тут зараз пішло забарвлення якась. Риба не стає вже», – зазначив він.

Більше того, стверджує Степанович, синьо-зелені водорості загрожують не тільки рибам, яких фактично «душать», а й людям. Вони викликають опіки та алергію.

«Це все через попадання в нього великої кількості фосфатів. Звідки вони там беруться? Перше – це фактично всі автомийки Києва, а їх понад 2,5 тисячі. Плюс наші всі пральні машини, зробивши робочий цикл, «виплюнули» в каналізацію», – підкреслив він.

Додамо, що за роки незалежності населення України скоротилося на 10 мільйонів чоловік — приблизно стільки проживає у Швеції, Португалії чи Греції. Про катастрофічну ситуацію з демографією країни розповіли журналісти. У момент оголошення незалежності України, в країні проживало 52 мільйони чоловік. В даний момент, згідно з офіційною статистикою, ця цифра скоротилася до 42 мільйонів.

Країна втрачає населення протягом усіх років незалежності. Головна причина полягає в тому, що статистика смертності перевищує показники народжуваності. Так, за останні 26 років в Україні померло більше 6 мільйонів чоловік, а народилося лише 3,5 мільйона.

Розрив між цими демографічними показниками різко збільшується в періоди економічних криз. Так, за 2008 рік населення України скоротилося відразу на 300 тисяч осіб — приблизно стільки проживає у Хмельницькому, Сумах або Чернівцях.

Ще одним чинником, який робить значний вплив на демографічну ситуацію в Україні є еміграція. За даними журналістів, за роки незалежності з країни в пошуках кращої долі виїхали 8 мільйонів осіб. За той же період сама Україна прийняла 732 тисячі мігрантів.

За прогнозами експертів, якщо ситуація залишиться незмінною, до 2050 року населення України скоротиться ще на 10 мільйонів. Міжнародні організації попереджають, що під загрозою зникнення виявляться цілі регіони.

дніпро водорості