Breaking news

Для водіїв приготували нове «покращення»: рух дорогами України стане платним

На думку керівника Укравтодору Славомира Новака, проїзд дорогами України має здійснюватися на платній основі. Саме він планує втілити цю ідею у життя.

Новак вважає, що за існуючих умов та при чинному законодавстві, у жодного інвестора не виникне бажання взятися за будівництво платних доріг в Україні, повідомляє “НАРОДНА ПРАВДА” із посиланням на auto.24tv.

Тому наразі триває розробка законодавчої бази за активної участі Новака, яка, за його планами має бути проголовована у ВР вже цієї весни.

Першою ластівкою стане платна дорога Львів-Краковець, яку експерти оцінюють як дуже доцільний проект. Приблизна вартість будівництва сягає 600 млн. евро.

За словами Новака, отримати ці гроші від держави найближчим часом нереально, тому необхідно залучити інвестора. Чиновник вже порахував й вартість проїзду майбутнім автобаном для водіїв. На його думку, вона буде коштувати 20 євроцентів за кілометр. Концесійний термін складатиме 30 років.

Нагадаємо, у Києві Велика окружна дорога може стати платною, проїзд нею буде коштувати до 100 грн. У департаменті транспорту КМДА обговорюється можливість віддати будівництво інвестору, який міг би потім на дорозі заробляти. Платити доведеться на контрольних точках, або рахунок виставлять постфактум за допомогою відеокамер, які фіксують номер авто.

Нагадаємо також, міністр інфраструктури України Володимир Омелян переконаний, що українець завжди зможе вибрати, по якій дорозі їздити – звичайній чи по платному автобану. “В українців буде вибір їхати безкоштовною звичайною дорогою чи їхати європейським за якістю автобаном, багаторядним, але за це сплатити”, — розказав чиновник.

Джерело – Резонанс