Breaking news

Для відставки Ситника потрібно вносити зміни до законодавства – Разумков

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що для врегулювання ситуації з директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником потрібно вносити зміни до законодавства.

“Станом на сьогодні, згідно з чинним законодавством, навіть після рішення КСУ немає механізмів відкликання з посади очільника НАБУ. З іншого боку, ми розуміємо, що тоді, коли ухвалювався цей закон, багато експертів говорили, що президент призначає на посаду указом, який суперечить Конституції. Тому необхідно було або вносити зміни до Конституції, а це важкий і тривалий процес, або по-іншому виписувати закони”, – розповів політик в ефірі каналу “Україна 24”.

Разумков зазначив, що рішення Конституційного суду можна було передбачити. Тому зараз треба буде змінювати законодавство, приводити його у відповідність до рішення Конституційного суду.

Спікер наголосив, що за тим законодавством, яке є сьогодні, директор НАБУ може піти з посади лише сам.

Артем Ситник є першим і єдиним директором НАБУ. Орган створили 2015-го на вимогу Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для запровадження безвізу з Євросоюзом.

Конституційний суд визнав неконституційним призначення Ситника главою НАБУ. Орган заявив, що експрезидент Петро Порошенко перевищив свої повноваження, видаючи указ про призначення директора.

Президент Володимир Зеленський, після свого обрання на посаду глави держави, намагався звільнити Ситника, але його не підтримала Рада.

Наразі чинний директор НАБУ продовжує працювати, адже рішення КС не означає його автоматичного звільнення. Представник президента у конституційному суді Федір Веніславський вважає, що з юридичного погляду Ситник більше не може виконувати повноваження глави бюро, оскільки указ про його призначення втратив чинність.