Breaking news

Депутати хочуть скасувати обмеження своїх виплат

Обмеження виплат народним депутатам та чиновникам може скасувати Верховна Рада.

Відповідний проєкт закону №3708 зареєстрували у парламенті, пише РБК-Україна.

У квітні Рада ухвалила зміни до державного бюджету на 2020 рік. Відповідно до них, виплати членам виконавчих органів та наглядових рад, народним депутатам, суддям, прокурорам обмежили.

Зокрема, у квітні 2020 року та на період до завершення місяця, в якому скасовується карантин, місячна винагорода і заробітна плата керівникам, членам виконавчих органів та наглядових рад суб’єктів господарювання держсектору економіки не могла перевищувати 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року.

Грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ, включаючи органи держвлади та інші держоргани, органи місцевого самоврядування, не могли бути понад 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року.

Це означало, що на час карантину максимальна нарахована заробітна плата могла бути 47230 гривень.

Однак проєкт, який внесли у ВР, пропонує це обмеження зняти.

“Пропонується внести зміну до частини третьої статті 29 закону “Про державний бюджет України на 2020 рік”, якою передбачити, що обмеження застосовується і діє не більше трьох місяців з дня застосування цього обмеження”, – написали у пояснювальній записці.

Цього тижня Верховна Рада розгляне законопроєкт про гральний бізнес.Економічні закони також представлені на цьому пленарному тижні. Пов’язані з регулювання фінансового сектору, соціальні, освітні, спортом, меценатством.