Breaking news

Депутатська недоторканність: Рада ухвалила історичне рішення

Верховна Рада в четвер, 29 серпня, на першому засіданні нової сесії схвалила законопроект про зняття депутатської недоторканності.

“За” проголосували 363 народних депутати. “Проти” – 0. Утримався – 1.

Нагадаємо, проект №7203 був внесений у Раду 8 скликання п’ятим президентом України Петром Порошенком.

В Україні зняли депутатську недоторканність

Народні депутати приступили до розгляду законопроекту про внесення змін до ст. 80 Конституції України, який передбачає позбавлення парламентаріїв недоторканності ближче до ночі п’ятниці, 30 серпня.

Перед голосуванням поміж інших депутатів виступив зі своєю позицією і Порошенко. Він нагадав, яку конституційну процедуру пройшов закон і закликав колег підтримати те, на що українці чекали 25 років.

Президент України Володимир Зеленський, який був присутній на засіданні, підганяв депутатів й одразу ж після голосування покинув сесійну залу.

Примітно, що перед голосуванням представники “Європейської солідарності” зробили зауваження спікеру Дмитру Разумкову в тому, що він переплутав голосування в першому читанні і в цілому. Зеленський відреагував реплікою: “Ну сказали ж, що ви горлаєте весь час?”

Зауважимо, парламент попередньо схвалив законопроект у першому читанні. На наступній сесії буде потрібно не менше 300 голосів для остаточного затвердження конституційних змін. Така процедура встановлена Основним законом.

Самі народні депутати зустріли рішення бурхливими оплесками.

Только что большинством голосов в Верховной Раде принято историческое решение.Сделан первый серьезный шаг к отмене депутатской неприкосновенности.Ориентировочно 03.09.19 закрепим его окончательно и депутатская неприкосновенность навсегда уйдёт в небытие.Мы делаем то, что обещали на выборах своим избирателям.https://www.facebook.com/596991260806877/posts/659892027850133?sfns=mo

Geplaatst door Юрій Мисягін op Donderdag 29 augustus 2019

Джерело