Breaking news

Декрет для татусів і нові виплати: батьків в Україні чекають зміни

В Україні батьків новонароджених дітей чекають одразу кілька нововведень. Так, Верховній Раді пропонують дозволити чоловікові брати 10-денну відпустку з дня народження дитини. А в Кабінеті міністрів уже з 1 квітня виплачуватимуть щомісячну допомогу для багатодітних сімей.

Що конкретно може змінитися у 2019 році для сімей із новонародженими малюками .Про це пише Обозреватель.

Головне:

  • Кабмін із 1 квітня 2019 року збільшить допомогу на одну дитину віком до 6 років із багатодітної сім’ї — до 1700 гривень щомісяця;
  • У Раді запропонували затвердити 10-денну оплачувану відпустку для татусів новонароджених дітей. Є шанс, що закон приймуть уже цьогорік;
  • Практика декретної відпустки для батьків популярна в Європі. В окремих країнах чоловіки можуть повноцінно допомагати своїм дружинам доглядати за дитиною протягом декількох місяців.

Відпустка для батьків

Група народних депутатів просить внести зміни до закону “Про відпустки”. Там пропонують наступне: “У зв’язку з народженням дитини, батьку, який перебуває у шлюбі з матір’ю дитини, на основі свідоцтва про народження надається оплачувана відпустка на 10 календарних днів”.

На думку авторів проекту, це дозволить батькові проводити перший період після народження дитини з сім’єю, сприятиме догляду за новонародженим, а також рівним можливостям у процесі адаптації до ситуації, викликаної народженням дитини.