Breaking news

Чоловіка судитимуть за напис на паркані “Зеля х*йло”

У Чернігові чоловіка судитимуть за напис “Зєля х*йло” на паркані. Мешканця міста звати Олександр Тарнавський, про суд він повідомив у Facebook

“Завтра в Новозаводському суді, об 11:00 мене судитимуть за образу президента. Саме так чернігівські поліцейські трактують графіті “Зєля х*йло”, – написав чоловік.

Про існування провадження Олександр дізнався випадково.

“Чи у вівторок, чи в середу, випадково. Стояв на площі в центрі Чернігова, мене оточила купа поліції, муніципальна варта, як якогось небезпечного злочинця, запропонували пройти у відділок. Я звісно відмовився, на пропозицію кажу: “Або є законні підстави, якщо я затриманий і маю іти, або давайте на місці розбиратись, чи є якась справа”. І виявилось, що поліція відкрила на мене кримінальну справу по 296 статті хуліганство, але суд її закрив, тобто, я навіть цього не знав. Цю справу закрили тому, що не знайшли підстав для 296-ї і відкрили 173-ю (Кодексу про адміністративні правопорушення). Це теж хуліганство, але вже адміністративне. Вішають мені 120 написів “Зєля х*йло”, які з’явились по місту Чернігову. І у постанові ці написи пояснюють, як образа президента, тому вони 296-у й відкривали. Але я, по-перше, не бачу образи президента, тому що там написано “Зеля”, ну і “х*йло” там написано через зірочку, там навіть цього слова нема повністю”, – цитують чоловіка “Букви”

В розкладі засідань суду наявний запис, що 13 вересня об 11:00 відбудеться засідання, в якому розглянуть притягнення Олександра Тарнавського до адміністративної відповідальності за скоєння дрібного хуліганства.

Санкція статті передбачає накладення штрафу від 51 до 119 грн або громадські роботи від 40 до 60 год, або виправні роботи від одного до двох місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт до 15 діб.

На сайті Національної поліції повідомляють, що 13 серпня правоохоронці склали адміністративний протокол на мешканця Чернігова, який того ж дня написав на паркані нецензурні вислови.