Breaking news

Чого найбільше бояться судді

Судді найбільше бояться Вищого антикорупційного суду. Бо коли справа потрапляє в простий суд, шанси “порішать” – високі. Про це Gazeta.ua сказав народний депутат від партії “Голос”, перший заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин.

“Багато суддів переходять на пенсію. Уникнути відповідальності хочуть десятки, якщо не сотні.

Критично необхідно поміняти Вищу раду правосуддя. Вона – головний елемент, який кульгає в судовій гілці влади. Де є негативна цехова солідарність, будь-який суддя може розраховувати на поблажливе ставлення, навіть у разі скоєння злочину”, – говорить нардеп.

У Верховній Раді розглядають законопроєкт, за яким перед призначенням членів ВРП має оцінювати незалежна комісія, розповів Юрчишин.

“Щось подібне відбулося у ВАКСі, коли добирала майбутніх суддів громадська рада міжнародних експертів.

Треба розірвати зв’язок судді – ВРП, тоді дехто йтиме не на пенсію, а відбуватиме покарання. І точно не лишатиметься суддею. Часто поліція залучена в систему знищення доказів. Особливо коли йдеться про дітей-мажорів”, – каже нардеп.

“Якщо суддя доброчесно відпрацював кілька десятків років на державу, встановлював правосуддя в складних справах, то він заслуговує на таку пенсію. Але якщо працював на власну кишеню, бо ж відмазував п’яних за кермом, напевно, не просто так, то про які взагалі виплати мова?

Судді відчули повну безкарність, коли ВРП не притягала їх до дисциплінарної відповідальності за реальними фактами зловживань. Такі карабані й тупицькі стали яскравим прикладом української судової системи”, – каже Юрчишин.

27 травня Вища рада правосуддя відправила в почесну відставку суддю Печерського районного суду міста Києва Володимира Карабаня, повідомляв юрист Михайло Жернаков.

Торік у липні суддя закрив справу про адміністративне правопорушення щодо Анастасії Тарасюк – доньки судді цього ж суду Крістіни Константінової. Дівчину за кермом Toyota в столиці затримувала поліція за водіння з ознаками алкогольного сп’яніння.

“Тепер Карабань отримуватиме з наших із вами грошей довічне грошове утримання, розміром приблизно 100 тисяч гривень на місяць”, – повідомив Жернаков.