Breaking news

Частка українських пісень в ефірі FM-радіо зросла до 54%

Станом на сьогодні, завдяки введенню квот частка пісень державною мовою в ефірі загальнонаціональних радіостанцій зросла в рази порівняно з 2016 роком, повідомляють на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Нацрада оприлюднила результати моніторингу ефіру загальнонаціональних, регіональних і місцевих FM-радіостанцій. До 2016 року обсяг українських пісень в ефірі мережевих радіостанцій становив не більш ніж 10%, і більшість із них транслювалася вночі. Зараз ця частка сягнула 54%, і пісні державною мовою повноцінно звучать в ефірі протягом усього дня.

У перший рік дії мовних квот було зафіксовано 17 порушень, 13 із них стосувалися обсягу пісень українською мовою. Загальна сума штрафів склала понад 1 млн грн.

Серед 16 загальнонаціональних радіостанцій штрафи отримали тільки чотири. Санкції були накладені за порушення обов’язкового обсягу пісень українською мовою на Kiss FM, “Шансон”, “Ера FM” і “Люкс ФМ”. Найбільший штраф отримала “Ера FM” – 317 тис. грн.

Нагадаємо, влітку 2016 року Верховна Рада ввела квоти на українські пісні в радіоефірі. У перший рік роботи закону вони становили 25% від загального часу звучання пісень протягом доби. З 7 листопада 2017 року квоти збільшено до 30%, а згодом – до 35%.