Breaking news

Будемо в паніці жити постійно: українцям розповіли, чим небезпечні транші МВФ

Отримуючи великі міжнародні транші від Міжнародного валютного фонду, Україна ставить під удар власну промисловість

Про це повідомив економіст і політолог Тарас Загородній.

«…нав’язаної політики МВФ, яка полягає в максимальному вбивстві нашої промисловості для розширення збуту продукції країн головних бенефіціарів МВФ. Для цього нам в Кабмін понасаджував відкритих лобістів західних виробників, які системно вбивають промисловість за завданням заходу. У нас тупо немає високо технологічного експорту, який дає можливість, щоб вийти з цієї кабали», – зазначив він.

У той же час Загородній уточнив, хто дійсно «радіє» траншами МВФ.

«Хто не знає, МВФ і всякі Світові банки категорично проти системи підтримки українського експорту. Діють руками через того ж іноземного агента Максима Нефьодова. Завдання – максимально дати злізти з кредитної голки», – підкреслив він.

За словами експерта, «економіка повинна приносити кеш. Тоді і борги у нас дешевше будуть. І ми не буде в паніці жити постійної з приводу всяких траншей і тд».

Додамо, шанси отримати черговий транш від МВФ до кінця цього року реальніше, ніж на початку року. Таку думку висловив директор економічних програм Українського інституту майбутнього» Анатолій Амелін. За словами Амеліна, наступний рік в Україні – виборний, тому ймовірність отримати транш у 2019 році знижуються.

«Україна виконала низку зобов’язань, щоб отримати транш: прийнято закон про Антикорупційне суді, це була важливою вимогою. Друге – це підвищення цін на газ для населення. Це рішення може бути прийнято протягом півтора місяці. Якщо це буде виконано до кінця року зможемо рухатися далі», – зазначив експерт.

МВФ

Крім того, економіст додав, що до цього був також прийнятий закон про приватизацію як один з важливих умов для кредитування. І була ще одна вимога, яка звучала на початку року, а пізніше – пішла з порядку денного, але залишається важливою – поява ринку землі.

На думку Амеліна, в кінці цього року можливе повернення дискусії щодо ринку землі, прийняття закону і запуску ринку землі, нехай не з 2019 року, а з 2020 року, оскільки необхідно провести інвентаризацію земель.

«Але будь-які рішення в цьому напрямку можуть стати хорошим фактором, щоб було прийнято рішення про виділення Україні фінансування», – упевнений експерт.

Слід зазначити, що в України залишається все менше часу, щоб гарантувати собі новий транш від Міжнародного валютного фонду в рамках діючої програми на 17,5 мільярда доларів. Тепер експерти не впевнені, чи зможе Україна впоратися з обслуговуванням свого зростаючого боргу.

Грошей від МВФ Україна не отримувала з квітня 2017 року. А необхідні реформи проводяться все повільніше і повільніше. Немає впевненості в тому, що Україна виконає умови МВФ про підняття цін на газ і збереження низького дефіциту бюджету. На такі кроки навряд чи підуть напередодні президентських і парламентських виборів.