Breaking news

Біля Медведчука: Шуфрич має оформлений за законами РФ маєток у Криму – “Схеми”

У власності родини народного депутата від ОПЗЖ Нестора Шуфрича виявили земельні ділянки та маєток у селищі Сімеїз на південному березі окупованого Криму, придбані ще 2013-го.

Згодом нерухомість зареєстрували за законодавством Російської Федерації, повідомляють журналісти “Схем”. Родина нардепа також купувала за законами РФ нерухомість і після окупації, зокрема, додаткові сотки кримської землі.

“Сам Шуфрич підтвердив, що його сім’я має нерухомість на півострові, але заявив, що оформлення майна в Криму за російськими законами “дозволене в Україні”, хоча це не відповідає дійсності. Юристи, правозахисники та офіційні представники української влади пояснюють, що такі дії фактичне визнання дії законів РФ у Криму та легітимізація влади окупантів на українському півострові”, – зазначають розслідувачі.

Розкішний пентхаус знаходиться по сусідству із віллою підозрюваного у державній зраді нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука.

“2012 року президент РФ Володимир Путін після зустрічі з українським президентом-утікачем Віктором Януковичем приїздив туди у гості до свого кума, щоб привітати похресницю та послухати співаючий фонтан. Маєток із парком навіть позначений на мапі. Так і називається “вілла Медведчук”, – йдеться у розслідуванні.

Раніше вся увага ЗМІ фокусувалася саме на цій будівлі. Наразі ж виявилося, що “дзеркальний” будинок поряд належить родині іншого відомого українського політика. І право власності зареєстроване за законами окупаційної влади.

У 2013 році інвестиційна компанія “Спорт-тур” родини Медведчука продала частину землі з будівлею. “Схеми” ознайомились із договорами купівлі-продажу. Зокрема, 1,5 га землі на кримському узбережжі були продані за 3 млн 300 тис. грн. Водночас зазначена у документі експертна оцінка становить 5,5 млн грн.

Покупець, якому родина Медведчука зробила суттєву знижку на землю майже у два рази компанія “Авто бізнес груп”. Сам недобуд на 4,5 тис. кв. м покупцям обійшовся ще у близько 11 млн грн. Угоду від імені “Авто бізнес груп” підписав її директор помічник Шуфрича Віктор Сидорук.