Breaking news

“Більшість ненавидять корупцію, але хочуть порішати з кумом” – економіст

Щоб Україна розвивалася, населенню треба ментально змінюватися. Про це Gazeta.ua сказав економіст Володимир Дубровський.

“В економіці є невикористаний потенціал. Якби в Україні були цивілізовані економічні, правові інституції, як у розвинених країнах, то напевно цей потенціал можна було б використати.

Але об’єктивна істина ц тому, що у нас є великі інституційні проблеми і проблеми з менталітетом населення.

Україна має суттєвий прогрес, але він не достатній. Треба мислити інституційними, стратегічними категоріями. Українці звикли до стратегій індивідуального виживання просто зараз вижити самому, своєю родиною. Це не дозволяє рухатися вперед. Якщо немає довіри до інституцій, бажання їх будувати, а кожен намагається виживати сам по собі, то інституцій не буде.

Наприклад, переважна більшість ненавидить корупцію, але якщо щось погане станеться, то з кумом можна буде порішати за невеликі гроші.

Патерналізм. Він не настільки властивий українцям, як росіянам, але все одно цей спадок від старих часів залишається сильним. Це гальмує. Замало людей, які вважають, що їхня доля залежить виключно від них. Які готові брати на себе відповідальність. Хоча ця частина збільшується. Але ще великий шлях попереду”, – каже Володимир Дубровський.

Кабінет міністрів провів аудит української економіки. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна втратила $1 трлн ВВП за 10 років. Серед причин – незавершені реформи, відсутність довгострокової економічної стратегії, корупція та неефективне управління.