Breaking news

Безкоштовне житло й не тільки: вчителі в Україні отримають нові пільги

Українським вчителям збираються дати пільги на житло з опаленням і електрикою

Мінсоцполітики розробило урядову постанову з метою приведення положень Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу у відповідність з Законом.

Законом “Про освіту” № 2145-VIII передбачено надання педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, пільг на безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

22 серпня Кабмін на своєму засіданні затвердив відповідну постанову № 657, реалізація якої дозволить законодавчо врегулювати питання реалізації права на пільги за користування житлом з опаленням і освітленням, на придбання твердого палива педагогічним працівникам, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу.

Як передавали медіа, Міносвіти вирішило скасувати для першокласників табелі, замінивши їх сучасними свідченнями досягнень. Як повідомили у відомстві, в даних свідоцтва будуть фіксувати повну характеристику досягнень учня та оцінювати активність дитини, самостійну роботу під час уроків, комунікацію з іншими дітьми і т. п.

Відомо, що табелі були замінені на свідоцтва згідно з наказом МОН №924, підписаного 20 серпня 2018 року. У МОН заявили, що відтепер всі вчителі в Україні будуть оцінювати предметні компетентності першокласників, використовуючи при цьому чотирирівневу систему:

— дитина має значні успіхи

— демонстрація помітного прогресу

— досягнення результату з допомогою вчителя

— вимагає уваги і допомоги для вивчення певного предмета.

Також відомо, що в жовтні вчителі повинні будуть заповнювати проміжні звіти (перша частина свідоцтва), а в травні — підсумкові показники. В початковому класі оцінювання буде мати лише описовий характер рівня навчання, старанність першокласників, соціальної поведінки, але не характер підсумкового результату.