Breaking news

Банкова хоче перекласти ріст тарифів на місцеву владу – політолог

У межах децентралізації команда президента Володимира Зеленського хоче перекласти відповідальність за підвищення тарифів на місцеву владу. Натомість позитивні моменти залишатимуть як свою перемогу, говорить політолог Віктор Бобиренко в ефірі каналу “Еспресо”.

“Учора з’явилася інформація, що НКРЕКП надаватиме на місця право регулювати тарифи. Це означає, що в Зеленського казатимуть: “Усе, що зробили ми, добре. Те, що ростуть тарифи ми ні до чого, це мери міст”. Цей елемент децентралізації сумнівний. Центральна влада знімає із себе відповідальність”, говорить Бобиренко.

Також додає: “Об’єктивно, в уряду та в Зеленського не вийшло зробити все, що можна було (для завершення децентралізації. – Gazeta.ua). Тим більше потрібні законодавчі, конституційні зміни. Добре, що прибрали райони. Але не так швидко, як хотілося. Багато було дорізування громад, коли можна було поділити їх по-іншому, але втручалися місцеві князьки. Це зробили неідеально. Але добре, що щось зробили”.

“Добре, що “орден” за децентралізацію “слуги народу” повісили не лише собі. Ще й згадали, що до них хтось щось робив. Зокрема, за президента Віктора Ющенка на перших круглих столах це впроваджували”, каже Бобиренко.

За травень 2021 року середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива й пального в Україні зросли на 3,9%. За останній рік тарифи піднялися на 35,3%.

Тарифи на утримання й ремонт житла за травень виросли на 0,9% (за рік – на 6,7%), на водопостачання не змінилися (за рік виросли на 11,0%), на каналізацію не змінилися (за рік зросли на 17,5%), на утримання житла й прибудинкових територій зросли на 0,1% (за рік виросли на 2,6%), на електроенергію не змінилися (за рік виросли на 36,6%), на природний газ зросли на 14,6% (за рік виросли на 161,6%), на опалення й гарячу воду не змінилися (за рік виросли на 4,8%).