Breaking news

Автопробіг активістів до “Феофанії”: що вимагають від Зеленського

У сьому річницю Революції Гідності активісти організували автопробіг та вирушили до лікарні “Феофанія”. Там лікується президент Володимир Зеленський.

Серед основних вимог вирішення впродовж останніх чотирьох пленарних днів Конституційної кризи, повідомляє hromadske.

Серед учасників автопробігу “Рух опору капітуляції”, представники “Демократичної сокири”, “Свободи”, “Національного корпусу”, звичайні громадяни, ветерани війни.

Вимоги активістів стосуються питань боротьби з корупцією, деяких законопроєктів, політичних репресій, роботи Тристоронньої контактної групи та епідемії Covid-19 в Україні.

Зокрема активісти вимагають від влади повернути повноваження Національному агентству з питань запобігання корупції та Національному антикорупційному бюро України, ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва, завершити судову реформу та реформувати Службу Безпеки України.

Також серед вимог є відкликання законопроєкту президента Володимира Зеленського про перезапуск Конституційного суду та законопроєкту про народовладдя шляхом референдуму. Згадали також і про “всенародне опитування Зеленського” активісти вимагали покарати його організаторів, оскільки воно “створило неправомірну політичну перевагу під час виборів для партії влади”.

Водночас у низці вимог зазначили припинити кримінальні переслідування, звільнити з-під варти Андрія Антоненка та звільнити з посад винних у репресіях правоохоронців.

Вимагають також відкликати “План дій” української делегації в ТКГ щодо Донбасу та заборонити відведення українських військ вздовж лінії розмежування.

Окрім цього, активісти заявили про “некомпетентність влади” у боротьбі з епідемією коронавірусу. Вони вимагають відставку повного складу Кабміну та початку розслідування розподілу коштів з Covid-фонду.

Цьогоріч в Україні вшановують сьому річницю трагічних подій на Майдані в центрі Києва. 21 листопада 2013-го тодішній Кабмін вирішив припинити підготовку до Асоціації України з ЄС.