Breaking news

Автомобіль “потонув” після зливи: українцям пояснили, як отримати компенсацію

У киян є шанс домогтися компенсації за затоплені в результаті зливи автомобілі, якщо знати, до кого подавати позов

Останнім часом в Києві під час кожного сильного дощу виникають підтоплення різного масштабу. Деякі з них були настільки сильними, що затоплювали автомобілі, завдаючи їх власникам значних матеріальних збитків.

Директор Інституту міста Олександр Сергієнко розповів, чи є у власників авто шанс домогтися компенсації цих збитків.

«У разі затоплення авто через зливовий потоп, потерпілий для відшкодування збитку повинен зафіксувати сам факт затоплення. Для цього на місце події викликається поліція. Якщо це сталося на дорозі, далі потрібно встановити причину затоплення», – зазначив він.

машина потоп

Експерт підкреслив, що за очистку і контроль зливів у столиці відповідає «Київавтодор», тому позови повинні подаватися до нього.

При цьому Сергієнко вважає, що добитися компенсації від київської влади або «Київавтодору» буде практично неможливо. За словами експерта, вони можуть послатися на те, що більшість доріг у столиці проектувалася більше 30 років тому, тому вони просто не відповідають сучасним нормам.

Проте в деяких випадках у власників авто є можливість домогтися справедливості. Як, наприклад, у випадку з нічним затопленням парковки біля ТЦ «Гулівер».

«У цьому ж випадку все набагато простіше. Якщо ця парковка належить «Гулівер», то за всі катаклізми, які відбуваються всередині, не тільки потоп, а й обвал стелі тощо, несуть відповідальність виключно ті, хто володіє цією паркової. На ім’я цих власників постраждалі повинні подавати позови. Думаю, у них є всі шанси виграти такі суди», – заявив експерт.

машина потоп

машина потоп

машина потоп

машина потоп